angliarosja

  Historia

  Przedsiębiorstwo Handlu Chemikaliami "Chemia" powstało w październiku 1945 roku w Warszawie i jest jedną z najstarszych polskich firm specjalizujących się w obrocie chemikaliami. Znana marka oraz bogate doświadczenie wynikające z ponad pół wieku działalności na rynku, zapewniło mu silną pozycję i zaufanie wielu grup klientów.

  Zaopatrujemy kilka tysięcy odbiorców z branży przemysłowej, zakładów usługowych, jednostek związanych z miejską infrastrukturą, instytutów, szkół i uczelni, jednostek służby zdrowia, urzędów państwowych, instytucji administracji terenowej, ośrodków sportowo-rekreacyjnych i innych gałęzi działalności gospodarczej.
  Dominującą część oferty przedsiębiorstwa stanowią wyroby przemysłu chemicznego:chemikalia techniczne i odczynniki chemiczne. Oprócz tego w naszej ofercie znajdą Państwo farby, lakiery i rozpuszczalniki oraz szeroką gamę wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych.
  Nadrzędnym celem firmy jest kompleksowe zaspokojenie potrzeb klienta, poprzez dostarczanie
  mu produktów zgodnych z obowiązującymi normami posiadającymi świadectwa jakości i atesty. Współpracujemy z renomowanymi producentami krajowymi i zagranicznymi. Posiadamy specjalistyczne, rozbudowane zaplecze techniczne przystosowane do obrotu chemikaliami (magazyny, sklepy, środki transportu).
  Uzupełnieniem oferty przedsiębiorstwa jest działalność usługowa oparta na wynajmie powierzchni składowych, sklepowych i biurowych w bazie przy ul. Rzecznej. Proponujemy korzystne warunki współpracy.
  Przedsiębiorstwo Handlu Chemikaliami "Chemia" to firma z tradycjami, od ponad pół wieku kojarzona z bogatym asortymentem przemysłu chemicznego, bardzo dobrą jakością oferowanych towarów a przede wszystkim konkurencyjnymi cenami.

  W 2008r. w wyniku prywatyzacji bezpośredniej P.H.Ch. "Chemia" Przedsiębiorstwo Państwowe zostało przekształcone w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o tej samej nazwie, która kontynuuje jego działalność.